logo STOMAL

Celokeramika

Celokeramické náhrady vyrábíme výhradně frézováním. Optické a fyzikální vlastnosti jednotlivých obráběných materiálů determinují oblast použití:

  • ZrO2 (Y-TZP) – konstrukce korunek a můstků v libovolném rozsahu, individuální abutmenty, adhezivní a inlayové můstky, šroubované práce, inlaye a onlaye.
  • E.Max CAD (lithium disilikát) – částečně nebo plně anatomické korunky, kapny, inlaye, onlaye, estetické fasety.
  • Sklokeramika (Vita BLOC, Empress CAD) – inlaye, onlaye, estetické fasety.

Zirkonové náhrady je možné cementovat sklo-ionomerem nebo zinkfosfátem. Všechny ostatní materiály je nutné adhezivně lepit. S výjimkou zirkonu je nezbytná schůdková preparace.

Zásadní výhodou celokeramických náhrad je absolutní biokompatibilita a maximální estetika, která, na rozdíl od náhrad na bázi kovu, zůstane zachována i tam, kde je málo místa. Příkladem může být situace, kdy antagonista dokusuje přímo na konstrukci. U náhrad s kovovou konstrukcí se zde nevyhneme nevzhledným flekům. Vynikajících výsledků dosahujeme např. u inlayových můstků, které kromě náhrady chybějícího zubu vylepší i vzhled sousedních zubů s příp. amalgámovými výplněmi. Naše zirkonové konstrukce jsou frézovány z průmyslově zabarvených bloků dle klasického vzorníku. To zaručuje dokonalé splynutí konstrukce s pahýlem a bezkonkurenční estetiku zejm. ve frontálním úseku.

Velkému rozšíření celokeramiky donedávna bránila omezená pevnost a odolnost dostupných materiálů. Vše se změnilo s příchodem materiálů na bázi zirkonu, resp. zirconia (Y-TZP), které se do té doby uplatňovali v jiných průmyslových odvětvích. Jedinečnost tohoto materiálu tkví v kombinaci estetiky a nevídané pevnosti (cca 1.200 MPa), což jsou atributy pro stomatologii velmi žádoucí. S frézováním a fazetováním zirkonových náhrad máme několikaleté zkušenosti při produkci několika tisíc členů ročně. Zubní lékaři si mohou vybrat mezi fazetovacími hmotami E.Max Ceram (Vitapan Classic) a Vita VM9 (3D Master).


Frézování korunek v plně anatomickém tvaru
Frézování korunek v plně anatomickém tvaru
Test translucence
Celokeramický sortiment
© 2015 STOMAL s.r.o.